Ya Tamam Ya Devam. Düğüm Çözülüyor

Bilyoner.Com Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 6 Nisan Çarşamba günü  normal sezonun son maçları oynanıyor ve ligden düşecek ikinci takımla play-off’a kalacak 8 takım belirleniyor.

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ikinci sezonunu yaşayan Edirne Belediyesi Edirnespor ligde kalıp kalmama konusunda hayat memat maçına çıkıyor.

Edirne Belediyesi Edirnespor bugün Kayseri deplasmanında ligi güçlü ve zorlu ekiplerinden Abdullah Gül Üniversitesi’ne konuk oluyor. Maç saat 18:00’de başlayacak ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun internet üzerinden yayın yapan televizyonu TBF TV’den canlı olarak yayınlanacak. Yayına ulaşmak için http://www.tbftv.org internet adresini tıklamanız yeterli.

Edirne Belediyesi Edirnespor’un ligde kalabilmesi için ya AGÜ maçını kazanması gerekecek, ki böyle bir sonuçla diğer maçların sonuçlarına bakmaksızın ligde kalacak. Ya da Adana ASKİ’nin mağlup olmasını bekleyecek.

Edirne Belediyesi Edirnespor böylesine hayati önemdeki bir maça takımın en önemli oyuncularından biri Stefanie Dolson’dan mahrum olarak çıkacak.

Dolson 30 Mart tarihinde oynanan Hatay BŞB maçından sonra hiç kimseye haber vermeksizin, gizemli bir biçimde ABD’ye geri dönmüştü.

Hatay BŞB maçından bir gün önce genç oyuncusu Sena Aral’ı da AS Kadirli basketbol takımına veren Edirne Belediyesi Edirnespor, maça çıkmak için gerekli 10 kişilik kadroyu tamamlayabilmek için kadrosuna alt yapıdan 2 oyuncuyu katmak zorunda kaldı.

Pazartesi günü uçakla Kayseri’ye giden Edirne Belediyesi Edirnespor hazırlıklarının burada sürdürdükten sonra maç saatini beklemeye başladı.

KİM DÜŞER KİM KALIR? BU NASIL OLUR?

Maddi imkansızlıklardan dolayı oyuncularına para ödeyemeyince önce yabancıları sonra da bazı Türk oyuncularının takımdan ayrılmasıyla zor duruma düşen Orduspor’un ligden düşmesi kesinleşmişti.

İkinci düşecek takımın kim olacağı da üç takım arasında gidip geldi. Yakın Doğu Üniversitesi mi, Adana ASKİ mi yoksa Edirnespor mu olacaktı.

Yakın Doğu Üniversitesi ve Adana ASKİ son 3 haftaya girilirken ikişer maç kazanarak iki maç kaybeden Edirnespor karşısında nispeten avantajlı duruma geldiler.

Gerçi ikili averajda her iki takım karşısında Edirnespor avantajlı olsa da fikstür Edirnespor için daha zor.

Edirnespor  Dolson’dan eksik kadrosuyla güçlü AGÜ’ye karşı mücadele ederken, Yakın Doğu Üniversitesi, ligde play-off’u garantileyen Canaik Belediyesi ile oynayacak.

Adana ASKİ’nin rakibi ise bir diğer Adana takımı BOTAŞ.

Edirnespor AGÜ karşısında kazanırsa diğer maçların sonuçlarının hiçbir önemi kalmıyor ve Edirnespor ligden düşmüyor.

Adana ASKİ kaybederse,Yakın Doğu Üniversitesi ve  Edirnespor kaybetseler dahi  Edirnespor ligden yine düşmüyor, düşen takım ASKİ oluyor.

Adana ASKİ kazanırsa, Edirnespor kazanırsa, Yakın Doğu Üniversitesi’de kaybederse YDÜ ligden düşen takım oluyor.

Yani bugün gözlerimiz ve kulaklarımız ne kadar Kayseri’de olacaksa bir o kadar da Adana’da olacak.

Saat 19:45 dolaylarında Edirneli basketbolseverler  sevinecek mi yoksa Trakya Üniversitesi Meriçspor’un ardından bir takımımız daha küme düşüp bize üzülmek mi düşecek?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.