Olin Edirne Genç Takımı Mağlubiyetle Başladı

04-08 Nisan tarihleri arasında Balıkesir’de düzenlenen Genç Erkekler Marmara Bölge Şampiyonası’nda Edirne şampiyonu olarak şehrimizi temsil eden Olin Edirne Genç-A basketbol takımı Çarşamba günü oynadığı ilk maçında rakibi Yalova Belediyesi’ne 77-69 kaybetti.

Maça çok iyi başlayan ve sonuna kadar başa baş bir mücadele sergileyen Olin Edirne Genç-A takımı maçın son anlarında rakibine engel olamayınca sahadan mağlubiyetle ayrılarak turnuvaya istediği başlangıcı yapamadı.

8 takımın katıldığı ve dörderli iki grup halinde oynanan maçlarda Olin Edirne Genç-A takımın grubunda Kırklareli Belediye, Yalova Belediye ve Kocaeli Yeniköy SK takımları bulunuyor. Diğer grupta ise Banvit Genç, Çorlu Belediye, Çanakkale Türk Telekom ve Düzce Belediye takımları yer alıyor.

Olin Edirne ikinci maçını Perşembe günü saat 17:00’de Kocaeli Yeniköy takımı ile oynadıktan sonra gruptaki son maçında 6 Nisan Cuma günü saat 13:00’de Kırklareli Belediyesi ile karşılaşacak.

Grup birincileri 7 Nisan Cumartesi günü şampiyonluk için final maçında karşı karşıya gelecekler.

Öte yandan geçtiğimiz hafta Sakarya’da düzenlenen  Küçükler Marmara Bölge Şampiyonası’nda Olin Edirne Küçük-A takımı şampiyonluk için çıktıkları final maçında rakibi Kocaeli DSİ Spor’a  61-49 yenilerek ikinci olmuşlardı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

  1. Hernekadar Beko basketbol liginde takımımız olsa da hala bir basketbol şehri olmaya çok uzak olduğumuz bu tip turnuvalarda belli oluyor. Alt yapı yok, lisanslı basketbolcu sayısı az, ve Beko liginde taşıma suyla değirmen dönüyor…