Meriçspor Basketbol Takımı Sezona Hazırlanıyor

Bir süre önce Trakya Üniversitesi bünyesinde kurulan Meriç Spor Kulübü yeni sezonda basketbola ağırlık verecek. A-Takımın yeni sezonda Bölgesel Lig’de mücadele edeceği kulübün amacı önce 3. Lige yükselmek ardından da 2.Lig’de yer almak. Kulüp bu amaçla geçtiğimiz günlerde A-Takım seçmeleri yaparak buradan bir çok oyuncuyu kadrosuna kattı. Meriç Spor Basketbol Takımı’nın kadrosuna kattığı oyuncular şunlar; Guard pozisyonunda , Remzi Çekiç (MG spor), Cem Erkul (Pertevniyal alt yapı), Forvet pozisyonlarında , Muhammet Ali Bozkurt ( Kepez Bld.) , Burak Muştacı ( Final Spor ) , Murat Can Baş ( Çorlu Şifa ),Sedat Cerman (Çorlu Şifa ) , Burak Aksu ( Trakya Üni.) ,Pivot pozisyonlarında ise Alihan Alkanat ( Kepez Bld.) , Yunus Emre Açıkgöz ( Trakya Üni) , Egecan Çevik ( Oyak Reno Alt yapı ) , Çetin Lale ( Tire Bld.). Bu isimlerin dışında transfer görüşmeleri devam ediyor.

Kulüp başkanlığını Mehmet Alptekin yaparken T.Ü. Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük’te Onursal Başkan. Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu ise Prof.Dr. Nezih Dağdeviren.

Meriç Spor Basketbol Takımı’nın stafı ise şu isimlerden oluşuyor;

Genel Menajer :K.Evren EYTİŞ

Baş Antrenör : Mülkü KARADENİZ

Yrd. Antrenör : Sinan ATALAY

Yrd.Antrenör : Arda İŞLEKELLER

Kondisyoner :Yrd. Doç. Dr. İsa SAĞIROĞLU

Masör : Hasan Akın KÖKER

Alt yapı ve Spor Okulu Antrenörü : Hande DÜLGER

Alt yapı ve Spor Okulu Antrenörü : Handan DÜLGER

Meriç Spor sadece bölgesel ligde mücadele edecek takımdan ibaret değil. Alt yapı çalışmalarında bulunuyorlar ve basketbol okulu çalışmaları da var.

Spor Okulu antrenmanları  :  Pazartesi – Çarşamba – Cuma  günleri saat 11:00’de  Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi Spor Salonunda yapılıyor . Alt yapı çalışmaları ise hafta içi her gün yoğun bir şekilde sürdürülerek sezona hazırlanıyor ve 13-18 Ağustos tarihleri arasında Trakya Üniversitesi Enez Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde alt yapı sporcuları ile sezona hazırlık kampı düzenlenecek..

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.