Edirnespor’un Samet’i Var

-İbrahim CİHAN-

Bu hafta oynanan Süper Amatör Lig maçlarında haftanın en ilgi çeken maçı Karakasımspor ile Edirnespor arasında oynandı.

Yavaş yavaş tehlikeli bölgeden uzaklaşmaya çalışan Edirnespor baştan sona kadar çekişmeli geçen karşılaşmada aynı şekilde tehlikeli bölgede bulunan Karakasımspor’u 4-3 yenerek çok önemli bir dönemeci aştı.

Karakasım sahasında oynanan karşılaşmaya Edirnespor çok süratli başladı. 24dakikaya kadar devamlı gol peşinde koşan Edirnespor bu dakikada Samet’in güzel vuruşu ile 1-0 öne geçti.

Üstünlüğünü sürdüren Edirnespor maçın yıldızı olan Samet ile 35.dakikada karşılaşmanın ikinci golünü de atarak Edirnespor’u 2-0 galip duruma yükseltti.

Edirnespor’un bu hızını devam ettirmesi beklenirken Karakasımspor’lu Tuncay ani bir kontra atakta güzel bir gol atarak aradaki farkı bire indirdi.

İlk yarının bundan sonra ki bölümünde başka gol olmayınca karşılaşmanın ilk yarısı 2-1 Edirnespor’un üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıya Karakasımspor golle başladı. 46.dakikada Hüseyin durumu 2-2 yaparak beraberliği sağladı.

Oyunun ikinci devresinin yarısından itibaren fizik kondisyon durumu daha iyi olan Edirnespor hucüm üstünlüğünü ele aldı. Özellikle Samet devamlı gol peşinde koşuyordu. Nitekim aynı Samet 70 ve75.dakikalarda iki gol daha atarak takımını 4-2 galip duruma yükseltti.

Karşılaşmanın bu skorla bitmesi beklenirken Karakasımsporlu Kamil uzatmaların ilk dakikasında topu Edirnespor ağlarına gönderince  karşılaşmada 4-3 Edirnespor’un galibiyeti ile sona erdi.

Karşılaşmayı Özgür BAYIR – Özben İPÇİ – Zihni ERTAŞ hakem üçlüsü yönetti.

KARAKASIMSPOR: Erdem – Dorukan – Mustafa – Tuncay – Kamil – Samet – Mustafa – Sabri – Hüseyin – İsmet – Turgut

EDİRNESPOR: Serkan – Oğuzhan – Çağatay – Can – Savaş – Kaan – Erdi – Onur – Samet – Rıza – Akın

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.