Covington & Banu Toker Varsa Edirnespor’da var

 

4 maçtır galibiyet yüzü göremeyen Edirnespor kadın basketbol takım ligin 10.hafta karşılaşmasında Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda Mersin BŞB Gelişim takımıyla oynadığı maçı 74-62 kazanarak mağlubiyet serisine son verdi.

Edirnespor’da Covington’ın 31 ve Banu Toker’in 21 sayısı galibiyette en büyük rolü oynadı.

Edirnespor’un ilk periyotta rakibine karşı kazandığı 12 sayılık üstünlük maç skorunu da aynen yansıdı ve Edirnespor sahadan 12 sayı farkla 74-62 galip ayrıldı.

Maçın ilk ve son periyotunda sarı kırmızılı takım etkili olurken ikinci ve üçüncü periyotlarda sayı üstünlüğü Mersin BŞB Gelişim’de oldu.

Her iki takım oyuncuları maça, son günlerde gündeme damgasını vuran ve tepki toplayan Cinsel tacize af niteliğindeki tasarıyı protesto etmek amacıyla üzerinde “Kadına Şiddete Hayır”yazılı pankartla çıktılar.

Edirnespor maça 4-0′lık seri ile başlasa da rakip skoru 4-4′e getirdi. Münevver ve Banu Toker ile sayılar bulan Edirnespor 5 dakika geride kalırken 9-4 öne geçti.

Bonu Toker, Covington ve Merve Usal ile sayılar üretmeye devam eden Edirnespor farkı artırmaya başladı ve son 4 dakikaya 16-7 önde girdi.

Rakip sayılar bulsa da sayı üretmeye devam eden Edirnespor rakibin yaklaşmasına izin vermedi ve son 4 saniyede Covington’ın sayılarıyla ilk periyotu 27-15 tamamladı.

İkinci periyot karşılıklı sayılar ile başladı. Ama daha sonra Mersin BŞB bulduğu sayılarla farkı azaltınca (34-27) Edirnespor mola aldı. Molanın ardından Fahriye Bayraktar ile sayılar bulmaya devam eden konuk ekip son 4.15′te farkı 2 sayıya indirmeyi başardı 34-32.

2 dakikalık sayı sessizliğini bozan taraf Kayra Güler’in 3 sayılık basketiyle Edirnespor oldu 37-32. Ardından Covington ve Münevver Başak ile sayılar bulan Edirnespor son 1.40′ta farkı tekrar artırdı 40-32. Rakip daha sonra Fahriye Bayraktar ile 2 sayı buldu ve maçın ilk yarısı 40-34 Edirnespor üstünlüğünde sona erdi.

Üçüncü periyota Covington ve Banu Toker’in sayılarıyla 8-2′lik bir üstünlükle başlayan Edirnespor skoru 48-36′ya getirdi. Ardından Mersin BŞB’nin 8-2′lik üstünlüğü geldi ve fark tekrar azaldı ve 5 dakika 50-44 geride kaldı. Periyotun son 5 dakikasını Mersin BŞB 6-5′lik sayı üstünlüğü ile tamamlayınca final periyotuna 55-50 girildi.

Final periyotuna sayı üstünlüğünü yakalayarak başlayan Edirnespor Münevver, Covington ve Banu’nun sayılarıyla ilk 3 dakikayı farkı artırarak başladı 63-53.

Son 3 dakikaya Mersin BŞB farkı azaltarak 65-58 girse de Banu, Münevver ve Covington ile sayılar bulan Edirnespor maçtan 74-62 galip ayrılmayı başardı.

Edirnespor ligin 11.hafta karşılaşmasında 25 Kasım Cuma günü deplasmanda, aynı puana sahip Orduspor ile karşılaşacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.