Basketbolda Son Transfer Erhan Yetim

2017-2018 sezonunda Türkiye Basketbol 2. Liginde Edirne’yi temsil edecek olan Edirne Belediyesi Edirnespor erkek basketbol takımı yeni sezon kadrosunu oluşturma çalışmalarında uzun forvet pozisyonu ( 3 numara) 2011-2012 sezonunda Edirne Olin formasını giyen Erhan Yetim ile anlaşmaya vardı.
8 Mayıs1987 doğumlu olan Yetim basketbol yaşantısı boyunca Türkiye Beko Basketbol Liginde Edirne Olin, Torku Konya ve Pınar Karşıyaka formaları giydi. Daha sonra Türkiye Basketbol 1. Liginde Gelişim Koleji, Uşak Üniversitesi, Aydem Pamukkale Üniversitesi, Sakarya BŞB ve Düzce Belediyesi takımlarında oynadı.
Olin Edirne forması ile 2011-2012 sezonunda 7 Lig, 1 Avrupa Kupası ve 1 Türkiye Kupası maçında yer alan oyuncu geçtiğimiz sezon Düzce Belediyesi forması ile 25 Lig maçına çıktı ve 25 maçta ortalama 15,8 dakika süre alarak 3,7 sayı, 2,5 ribaunt ve 1,6 asist ortalamaları tutturdu.
Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Şube Sorumlusu Adem Yetişken takımın transfer çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada “Önümüzdeki sezon takım kimyamıza katkı sağlayabilecek ve hedeflerimizde bize yardımcı olacak bir ekip oluşturduk. 22 Ağustos’ta yeni sezon hazırlıklarına start vereceğiz. Geçen sezon bizimle olan ve bu sezon aramıza katılan arkadaşlarımızın kaynaşması için önümüzde uzun bir hazırlık dönemi var. İnşallah Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın destekleri ve Edirnespor Kulüp Başkanımız Savaş Üner’in yoğun uğraşları sonunda Edirne’mize seyir zevki yüksek maçlar izlettireceğiz” dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.