Basketbolda Ortak İstek TBL’ye Yükselmek

Türkiye Basketbol 2.Ligi temsilcimiz Edirne Belediyesi Edirnespor erkek basketbol takımının yeni sezon açılışı öncesi kulüp başkanı Savaş Üner, basketbol şube yöneticisi İlhan Güçyener ve genel menajer Serdar Yiğitsoy basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldiler.

Yöneticilerin ortak noktası takımın bu sezonda bir üst lig olan TBL’ye yükselme istekleri oldu.

Gazetecilerle buluşmada ilk olarak kulüp başkanı Savaş Üner söz aldı ve geçen sezon yaşanılan basketbol zevkinin bu sezonda devam edeceğine olan inancını belirterek “Geçen sezon bildiğiniz gibi takımımız Bölgesel Lig’de şampiyon oldu. Bunu için Serdar ve Mülkü hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Onların emekleri büyük. Biz sadece üzeirmize düşen görevleri yaptık. Takım olmasını sağlamak onların elinde. Onlar da bunu başardılar. Bütçemizin imkanları dahilinde gittiğimiz halde, bizim bütçemizden 4-5 kat fazla bütçeye sahip takımları bile yenerek şampiyon oldular ve 2.Lige çıkmaya hak kazandılar.

Bu sene de sağ olsunlar Serdar ve Mülkü hocalarımız yine iyi çalışıp, doğru ve yerinde transferler yaptılar. İyi bir takım kurduk. Ben bu sene de yaşattığımız zevki yaşatacaklarına inanıyorum. Geçen sezon Edirneliler güzel ve heyecanlı maçlar seyrettiler ve her zaman takımımızın arkasında oldular. Güzel bir sezon geçireceğimize ve TBL’ye yükseleceğimize inanıyorum. Şimdiden hepimize başarılar diliyorum” dedi.

“İsteğim TBL’ye Yükselmek”

Başkan Savaş Üner’in ardından konuşan genel menajer Serdar Yiğitsoy’da arzusunun TBL’ye yükselmek olduğunu belirterek “Öncelikle Belediye Başkanımız Recep Gürken’a, başkanımız Savaş Üner’e, İlhan Güçyener kardeşime ve yöneticilerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Bizim burada olmamızın sebebi kendileridir. Edirne’de bir Olin gerçeği ve de bir M.Edip Ağaoğulları gerçeği vardı. Şimdi Recep Gürkan gerçeği çıktı. Onlar olmasa Havsa’ya maç oynamaya gidemeyiz. İşin gerçeği bu. Biz onlarla buralara geldik. Urfa’ya maça gittik.

Alanya’da altılı turnuvada bizim için güzel sonuç oldu. Son güne kadar hiçbir şey belli değildi. Geçmişte Çorum’da Olin’in lige çıktığı gibi bir durum oldu. Orada da son güne kadar kim çıkacak belli değildi.

Çok az bir parayla biz bunu başardık. Bu sene o kadar az bir bütçemiz yok ama lige çıkan takımlar arasında 5. Olabiliriz bütçe bakımından.

Amacımız TBL’ye çıkmak. Önce play-off’lara kalmak. Play-off’ta kendimize yer bulma, sonra çaprazlarda sekiz takım arasında ilk  ikiye kalarak TBL’ye yükselmek. Bu benim en büyük isteğim. Tabii bir tek benim isteğimle olmaz. Edirnelilerin de bunu istemesi lazım. Çünkü Edirne halkı basketbolu seviyor. Basketbolu beraber yaşıyoruz. 2000 dolayında seyirciyle maç oynamaya başladık. Bu bizim için büyük bir mutluluk.

Biz buraya Eren Beyaz’ı getirdik.  Eren ‘ben buraya Edirne seyircisi için geldim’ dedi. Eren Beyaz’ı biz Olin zamanında istemiştik alamamıştık. Çok ilginç tabii, Edirnespor zamanında alabildik bu oyuncuyu.

Eren Beyaz bize şimdi fazla kilolu geldi. Ama lige daha 60-70 gün var. İlk maçımız 4 Kasım’da. Staffımızın Eren Beyaz’ı en iyi duruma getirerek, maçlara hazır hale getireceğine inanıyorum.

Erhan Yetim’i getirdi. Olin’den bizim 4 numaramız. Arin Soğancıoğlu’nu aldık, Olin zamanında bizim 1 numaramız.

Cem Koşal’ı aldık Mersin BŞB’de geçen sezon play-off oynadı. Oranın guardıydı. Yine Mersin BŞB’den Erman Demireli aldık. 3-4 numarada oynayabiliyor. Bu sezon çok iyi transferler yaptık.

Geçen sezonki takımdan bir tek Asım Özberkan kaldı Bir de bizim genç oyuncularımız var. Sedat Cerman, Kemal Zahra, Aslan Terzi, Serkan Kıvrak ve Metin Can Kart gibi kardeşlerimiz kaldı. Bu kardeşlerimizin de diğer oyuncuların yanında verebilecekleri en iyi katkıyı vereceklerine inanıyoruz.

Belki sezon başladıktan sonra yönetimimizin de onayıyla bir oyuncu ihtiyacımız daha olabilir. Bütçemizden bunun  için bir pay bıraktık. Bir de oyuncular gidip gelebilir. oyuncu gönderip yeni oyuncu alabiliriz. Ama inşallah bu takımdan kimseyi göndermeyiz ve bir oyuncu alıp sezonu böyle tamamlarız diye düşünüyorum” dedi.

“Teknik heyetin istekleri doğrultusunda transferler yapıldı”

Basketbol şube yöneticisi İlhan Güçyener’de yaptığı konuşmada amaçlarının ve isteklerinin TBL’ye yükselmek olduğunu vurgulayarak “Geçen seneki teknik kadromuz bu sene de devam ediyor. Geçen seneki başarı ortada. Onların istekleri doğrultusunda transferler yapıldı. Güzel transferler oldu. Bu sezon bir üst lige daha çıkmayı düşünüyoruz. Tabii ki Recep başkanımızın desteği ile. O olmasa zaten bir şey olmaz. İnşallah iyi bir teknik kadro çalışması ve oyuncuların da motive olmasıyla düşündüğümüz gibi bir üst lige çıkarız.  Bildiğiniz gibi basketbol bir salon sporu ve çok farklı.Bir kaç maç arka arkaya alırsak salon da ful dolacak diye tahmin ediyorum. Ondan sonra da galibiyetler arka arkaya gelecek büyük bir ihtimalle. İyi bir sezon geçirip inşallah bir üst lige çıkacağız” dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Plus

Comments are closed.